- Reklama -udalosti

/

Milenky či milence společnost soudí. Být v jejich pozici je však často tajná tragédie

Nevěra v partnerském vztahu automaticky čte tři zainteresované. Kromě páru je to také milenka či milenec, který do této konstrukce vstoupili. Ve společenském pojetí jsou často opovrhováni nebo tvrdě kritizováni.

Jak nedávno prozradila pro Pravdu psycholožka Lenka Rušarová v pořadu Jde o nás, jednotlivci v pozici milenek či milenců mají často různé životní pozadí a z vlastní praxe si uvědomuje, že mnoho jejich osudů jsou jakési tajné životní tragédie. „Nemají to komu říct, nemají v tom vztahu pomoci. Lidé je často odsuzují nebo nemají s nimi trpělivost. ‚Už se s ním rozejdi, vždyť vidíš, že se k tobě nikdy nenastěhuje, že svou ženu neodpustí‘. Takové cosi poslouchají také. Mohou se svěřit někomu jednou dvakrát, ale dva, tři, pět deset let to už s nimi nebude nikdo sdílet. S trápením zůstávají sami,“ vysvětlila v pořadu Rušarová.

Někdy se do role milenky ocitne žena, kterou tam přivedla životní situace. „Může to být nějaká single máma, ztracená a bez financí v životě, která konečně najde někoho, kdo je její zachránce, kdo se jí v životě věnuje – emočně, finančně, vezme ji pod své ochranné křídlo. Dokáže být milenkou, druhou partnerkou roky letoucí. Někdy si ani nikoho jiného nenajde a žije v utajení, dokonce v hanbě, protože nemohou nikomu mluvit o svém životě, představit partnera své rodině,“ pokračovala Rušarová.

Samozřejmě existují podle ní i takové typy lidí, kteří se zcela vzdávají zodpovědnosti nad tím, že vstoupili do něčího vztahu. „Mají to takříkajíc na háku. Jsou i takoví. Příběhů je opravdu hodně,“ komentovala Rušarová v tématu nevěry, která byla v centru pozornosti pořadu Jde o nás před pár týdny. Pokud jste ji náhodou neviděli, doporučujeme vám prohlédnout nebo poslechnout si ji jako podcast. Možná i vy budete příště méně soudit a snáze zvládat náročné situace, které partnerský život může přinést.