- Reklama -udalosti

/

Vinařství Maryan a další – ochutnejte skvělá vína

Bulharské odrůdy vína nabízí skvělý chuťový zážitek. Ochutnejte některé z vín z menších bulharských vinařství. Objevte poklady, které vznikají v Bulharsku a potěšte své chuťové pohárky.

Vinařství Maryan

Maryan je rodinným vinařstvím. V roce 2010 rodina Ivanovů ve spolupráci s přítelem vytvořili Mariánský vinný sklep. Hlavní myšlenkou je vytvářet malé série vín, přičemž je navázáno na tradice výroby vína. A to se spoustou lásky a víry v jedinečnost regionu Elena. Vesnice Maryan má neobvyklou historii. Je spojena s legendou o krásné Kera Tamara – dceři cara Ivana Alexandra a sestře cara Ivana Šišmana, posledního bulharského panovníka. Vinařství Maryan v Stara Planina kombinuje ty nejlepší podmínky pro vytváření jedinečných vín. Ve jménech vín najdete střípky bulharské historie a slavné Druhé bulharské království.

Vinařství Katarzyna

Dalším bulharským vinařstvím, které rozhodně stojí za zmínku, je vinařství Katarzyna. Nachází se v nejjižnější části Bulharska. Oblast je díky tomu mimořádně úrodná pro pěstování vinné révy. Nachází se ve stejné zeměpisné šířce jako některé z nejznámějších vinařských oblastí v Evropě. Vinařství leží pouhé dva kilometry od hranic s Řeckem. Oblast se pyšní kopci, svou malebností a osobitou divokostí. Ochutnat tak můžete jedinečná šumivá či červená vína a mnoho dalšího.

Vinařství Dragomir

Pokud chcete poznávat kouzlo bulharských vín, nenechte si ujít vinařství Dragomir. Vyrábějí zajímavá a nezapomenutelná vína převážně z bulharských odrůd révy vinné. Vinný dům je velmi moderní a vybaven tou nejlepší technologií, výsledkem jsou perfektní vína. Hrozny jsou pěstovány ve svou bulharských mikroregionech – v Trácké nížině na úpatí pohoří Rodopy a v obci Svirkovo.

Bulharská vinařství nabízí skvělá vína, ať už jde o červená, bílá, růžová či třeba šumivá.