- Reklama -udalosti

/

Smolný Ben Ming Nian a jak se mu vlastně vyhnout

Čínský zvěrokruh obsahuje 12 znamení, která se periodicky opakují právě každých 12 let. Každých 12 let se tak setkáte se svým znamením.

Tento rok se v čínštině označuje termínem Ben Ming Nian. Mohlo by se zdát, že jde o šťastné období. Podle pověstí však nosí rok vašeho znamení smůlu. Důvodem je to, že kromě zvířete ve zvěrokruhu má každý rok také vládnoucího boha, v čínštině nazývaného „Tai Sui“. Proč tomu tak je? V dobách císařů bylo považováno za tabu sdílet stejné jméno jako císař, což se přeneslo i na znamení zvěrokruhu.

Dopady katastrofického roku se však různými metodami můžete pokusit zmírnit. V první řadě se doporučuje nosit červenou barvu. Ve starověké Číně se totiž červená považovala za barvu štěstí. A co červeného byste u sebe měli mít? Údajně velmi dobře funguje spodní prádlo v tomto odstínu. Použít ale můžete i červené ponožky a červené gumičky do vlasů.

Další možností, jak si štěstí „pojistit“, je nosit u sebe nefrit. Také ten je již od časů starověké Číny považován za posvátný.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech či o špercích? Mrkněte na náš blog.