- Reklama -udalosti

/

Umění je umět si vybrat

Je chutné, vzbuzuje nás lepší náladu, ale také vášeň a v neposlední řadě při výběru kvalitního druhu nabízí hned několik zdravotních benefitů. To nejlepší víno si umíte objednat už iz pohodlí svého domova prostřednictvím služby Wine Door Club.

Pandemie koronaviru změnila nejen náš životní styl, ale také naše návyky. Na to, že si z pohodlí domova umíme dopřát nejnovější módní kousky či oblíbené jídlo, jsme již zvyklí. Přesto na Slovensku chyběla služba, která by přinesla exkluzivní vinařský zážitek, který dokáže zpříjemnit nejeden romantický večer.

I právě proto přišla služba Wine Door Club s jedinečným nápadem – a to prvním vinným předplatném na Slovensku, které dokáže vyčarovat exkluzivní zážitek již na jakémkoli místě, kde se právě nacházíte. Přímo před dveře vám po registraci do klubu přinese kurýr nejkvalitnější láhve vína, které procházejí výběrem speciálního sommeliéra. Ten se postará nejen o kvalitní zážitek, ale také o to, abyste každou objednávkou dostali nové, dosud nevyzkoušené víno. Ke každé z láhví je navíc přiložena kartička s informacemi, která vám zároveň co to o původu i způsobu pěstování a zpracování vína prozradí.

„Pokud rádi pijete dobré víno a nemáte čas si vybírat, tak určitě doporučuji. Ještě budete mít každý měsíc pocit, že dostáváte dárek a nevíte jak přesně. Vína jsou velmi kvalitní a netradiční. Nenajdete je leckde,“ prozrazuje stálá zákaznice Laura. Tajemství spočívá v tom, že se nejedná jen o výběr správné barvy, ale více atributů.

„Nejlepší vlastnosti vína, které dokážu ocenit je harmonie v chuti. Když je víno perfektně vybalancováno a vše do sebe pěkně zapadá. To znamená, že má správný poměr kyselin, zbytkového cukru, aromatiky, tělo a dochuť. A každým douškem vás provede perfektní chutí od prvního doteku na jazyku až po konec,“ popisuje sommeliér to, jak probíhá výběr.

Mnoho z vín dokonce pochází i ze Slovenska, kde se také máme čím pyšnit. „Určitě máme na vrch. Naší pýchou jsou zejména růžová vína, která jsou oceňována na mezinárodních soutěžích po celém světě,“ uvádí dále sommeliér s tím, že kvalitní kousky však umíme najít iv odrůdě červeného či bílého vína.

Radost poznávat
Ve stylovém vinném boxu, který předplatitel služby Wine Door Club dostává, si najde kromě zmiňovaného kvalitního vína také skvělý zážitek a překvapení. Díky neustálé obměně vín se si tak může být jist, že nikdy nenatrefí na chuť, kterou by znal.