- Reklama -udalosti

/

Lázně, které navštěvovali císaři i kosmonauti. Dopřejte si relax pro tělo i duši v Česku

Dnes se vypravíme do Ústeckého a Libereckého kraje. Zde se můžete ponořit podobně jako císaři a králové Evropy do léčivé termální vody v Teplicích, v Lázních Mšené na vás dýchne genius loci a opravdu netradiční klid, jedny z nejstarších lázní v České republice můžete poznat v Lázních Kundratice a přírodní železnatou kyselku ochutnáte .

Lázně Teplice – ponořte se do léčivých termálů

Svěřit se teplickým pramenům znamená ponořit se do vody, která 18 000 let strávila ve vulkanickém podloží. Druhé takové prameny na světě nebyly nalezeny. Císaři a králové Evropy po staletí dokazovali jedinečnost zdejších lázní svými cestami, stejně tak kosmonauti, kteří se vrátili z pobytu ve vesmíru, znali význam teplické vody. Její složení předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech, posiluje pohybovou kondici. Proto se v Lázních Teplice v Čechách dnes setkávají sportovci, jejich rodiče, ale i lidé, jejichž práce nutí sedět u počítače. Zdejší péče totiž dlouhodobě patří ke špičce v pohybové medicíně a pomáhá nejen kompenzovat, ale také obtížím předcházet.

Teplické prameny jsou navíc plně přístupné v THERMALIU. Jedná se o komplex termálních bazénů vsazený přímo do lázeňského domu Beethoven. Bazény jsou naplněny čistě termální vodou, aby zde hned z vývěru předala návštěvníkům svoji sílu. V největší lázni má pramen 35 °C. Zde se neplave, k relaxaci a rozptýlení slouží více než 100 masážních a rehabilitačních prvků. Bazén na plavání lemuje z jedné strany prosklená plocha s výhledem do Lázeňské uličky a z druhé strany Kneippův chodník. Součástí THERMALIA jsou také různé druhy saun.

Lázně Teplice
Teplické lázeňské domy jsou památníky návštěv z nejvyšších kruhů. Unikátní soubor historické lázeňské architektury a zástupy slavných jmen v knize hostů daly příležitost ke vzniku teplických přezdívek Malá Paříž a Salon Evropy. Korunované hlavy a jejich doprovod zde trávily celé léto. Ve své době totiž Teplice zařadil slavný Paracelsus mezi 10 nejvýznamnějších lázní světa, a tak se Teplice staly letním sídlem umělců, vojevůdců a králů.

Lázně Mšené – lázeňský resort nedaleko Prahy

Lázně Mšené najdete pouhých 40 kilometrů severně od Prahy, nedaleko města Roudnice nad Labem. Sedm lázeňských pavilonů je obklopeno rozsáhlým lázeňským parkem, který volně přechází do lesního porostu lemovaného rybníky. Lázně Mšené byly založeny již v roce 1796 a tradičně se zde léčí pohybové ústrojí.

Dnes nabízejí Lázně Mšené i odpočinkové, wellness lázeňské programy pro klienty, kteří si chtějí odpočinout, nabrat sílu do dalších všedních dnů v příjemném prostředí českých lázní, kde na všech dýchne genius loci, historie a opravdu netradiční pohoda a klid. V nabídce je více než 100 druhů lázeňských procedur, oblíbených tradičních i exoticky působících masáží, bahenních zábalů, mnoho druhů přísadových i perličkových koupelí. Nechybí ani sauny, solárium či luxusní masážní křesla.