- Reklama -udalosti

/

Na co se zaměřit při výběru kočárku pro dítě

Chápeme, že to první, na co se každá maminka při výběru kočárku dívá, je zajímavý design. V současné době jsou v kurzu stále kočárky s pevnou oblou hlubokou korbou a pokud možno velkými koly. To však nestačí. Při výběru přemýšlejte v první chvíli nad velikostí hluboké korby. Zvláště v zimě do ní budete muset dostat kromě miminka i zimní fusak. Po narození se v něm bude téměř ztrácet. Ale za dva tři měsíce už by mu mohla být korba malá.

U pořizování kočárku je nejideálnější zvolit verzi 3v1. Komplet pak obsahuje kočárek s hlubokou korbou, sportovní verzi využitelnou cca od 6- měsíců, kdy už dítě samo sedí a chce se dívat po světě. A neměly bychom zapomínat ani na autosedačku – vajíčko. To obvykle postačí po dobu 1 roku dítěte.

Koupit kočárek v kombinaci je ideální v mnoha případech. U konstrukce sportovního kočárku platí stejná pravidla, jako u hluboké korby. Takže už víte, že se vám s ním bude dobře jezdit a je stabilní. Navíc samostatné sportovní kočáry mají často neodpružená pevná kola, která po nerovném terénu skáčou a ve sněhu se s nimi téměř nedá jet. Pokud si dokoupíte nafukovací, jsou to další peníze navíc.

Autosedačka pro miminko je poměrně nákladná záležitost. Pokud máte možnost zakoupit kvalitní autosedačku v kompletu s kočárkem tak neváhejte. Tato autosedačka půjde nejspíš připevnit na konstrukci kočáru, což oceníte ve chvíli, kdy jedete třeba nakupovat.