Sobota, 4 prosince, 2021

/

Cestovní pojištění je důležité nejen pro výlety za exotikou

Vydat se do Orientu nebo na cesty po Evropě, zažít příjemné chvíle pod slunečníkem nebo na výletech za poznáním nových kultur. Samozřejmě, tohle byla oblíbená letní kratochvíle mnohých z nás a nic se na tom měnit nemusí. Rok 2020 ale přinesl pro cestování řadu změn, protože hrozba covid 19 je stále aktuální. Na co se připravit, když plánujeme cestu za hranice? A je v nabídkách pojišťoven například připojištění, které by se vztahovalo přímo na koronavirus?

Výdaje za karanténu musíte hradit sami

Náklady, jež vznikají kvůli karanténě nebo testování na covid 19, si klienti platí sami. Na druhou stranu, pokud by bylo nutné lékařské ošetření kvůli nákaze koronavirem i v zahraničí, pojistka podobné věci vyřeší. Otázky, které jsou kolem tématu pojištění do zahraničí a covid, je nutné si ujasnit ještě před odjezdem.

Naštěstí je zde také asistenční služba, která je dostupná 24 hodin denně bez ohledu na datum. Rychlé řešení problémů tak není jen fráze, naopak, v dnešní době je možné efektivně pomoci na místě prakticky obratem. A co všechno obvykle cestovní pojistka zahrnuje?

Řešení přes internet je velmi rychlé

Snadná dohoda, jen několik kliknutí a je hotovo. Pojištění do zahraničí online už nenutí klienty chodit na kamennou pobočku a jednat zde celé odpoledne o podmínkách – lze jej totiž dohodnout i večer před odjezdem z pohodlí domova. Díky internetu fungují rychlé půjčky i seznamování se s novými lidmi, takže proč si touto formou nesjednat i pojistku, že?

Bez nutnosti dlouhých telefonátů a osobních návštěv se jistě všichni rádi obejdou. Časová úspora je bonusem, stejně jako klid na cestách nejen po Evropě. Cestovní pojištění je totiž vždy věcí osobní zodpovědnosti, rozhodněte se proto správně.